A jednak zmiana trenera! Fornalak zastąpił Rochę

Chorzowianin 2018-04-05 | Komentarzy: 0
Już kilkanaście dni temu pojawiła się informacja o szykowanym zwolnieniu Juana Ramona Rochy. Wówczas zarząd klubu ją zdementował. Po kolejnej przegranej Argentyńczyk stracił pracę. Zastąpi go Dariusz Fornalak, który był już szkoleniowcem "Niebieskich" w 2005 r.
A jednak zmiana trenera! Fornalak zastąpił Rochę

Juan Ramon Rocha prowadził Ruch w 15 meczach I ligi | Fot. Marcin Bulanda

"Trenerowi (Juanowi Ramonowi Rochy - przyp. red.) serdecznie dziękujemy za pracę wykonaną z drużyną Ruchu. Życzymy powodzenia na kolejnych etapach zawodowej kariery. Decyzją zarządu nowym trenerem pierwszej drużyny został dziś Dariusz Fornalak" - taka informacja pojawiła się w czwartkowe popołudnie na oficjalnej stronie Ruchu Chorzów.

O odejściu Rochy media pisały już 19 marca, po przegranej Ruchu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Klub wówczas to zdementował. Janusz Paterman mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym": "Nie zamierzamy zwalniać Rochy! Przecież nie będę rozstawał się z trenerem po jednej przegranej". Najwyraźniej po dwóch już tak...

Ruch przegrał w Wielką Sobotę w Tychach z GKS-em (0:2). Po tym spotkaniu początkowo najwięcej mówiło się o dwóch piłkarzach, którzy zabalowali - Vilimie Posinkoviciu i Bojanie Markoviciu. Ten pierwszy ma opuścić klub, ale zanim to się stanie, z Ruchem pożegnał się argentyński trener.

Czytaj także: Posinković odejdzie, kara finansowa dla Markovicia

Rocha pracował w chorzowskim klubie od 10 września 2017 r. Pod jego wodzą drużyna odniosła 6 zwycięstw, doznała 7 porażek, a 2 mecze zremisowała.

Dla Dariusza Fornalaka będzie to druga kadencja w Ruchu Chorzów w roli trenera. Prowadził drużynę w 2005 r., gdy broniła się przed spadkiem z II ligi.

Wcześniej Fornalak przez wiele lat był zawodnikiem "Niebieskich". Sięgnął z nimi po mistrzostwo Polski w 1989 r. i po Puchar Polski w 1996 r. W koszulce z "eRką" rozegrał aż 337 meczów. Z Ruchem podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2019 r., z opcją przedłużenia.

Fornalak zadebiutuje na ławce Ruchu w sobotnim (7.04., godz. 18) meczu z Olimpią Grudziądz.

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.