84 mandaty w jeden dzień

Chorzowianin 2017-01-18 | Komentarzy: 0
Chorzowscy policjanci przeprowadzili na terenie naszego miasta działania dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.
84 mandaty w jeden dzień

fot. KMP w Chorzowie

 We wczorajszych działaniach „ NURD" brało udział 19 policjantów z chorzowskiej drogówki i dwóch strażników miejskich. Podczas trwania akcji  stróże prawa nałożyli 84 mandaty karne. Największą ilość wykroczeń bo aż 63 popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu.

- Akcja "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" ma zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Działania prowadzone były na terenie całego kraju - mówi mł. asp. Anna Dębska, oficer prasowy chorzowskiej komendy.

 Z danych statystycznych wynika, że około 38% wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Należy pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji nie chroni go przecież zderzak, maska samochodu ani poduszka powietrzna.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.