500 minus za parkowanie na kopercie

Chorzowianin 2018-05-10 | Komentarzy: 0
Przez kilka najbliższych tygodni policjanci i strażnicy miejscy skontrolują miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych w Chorzowie. Za bezprawne parkowanie na "kopercie" grozi mandat w wysokości 500 zł.
500 minus za parkowanie na kopercie

W Chorzowie jest 168 miejsc dla niepełnosprawnych. Policjanci odwiedzą każde z nich.

– W mieście mamy 168 miejsc dla niepełnosprawnych. Policjanci odwiedzą każde z nich. Będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się do przepisów  – mówi Andrzej Szczęśniak, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskie Policji w Chorzowie.

W przypadku, kiedy patrolujący zobaczą pojazd zajmujący kopertę bez uprawnień, kierujący takim pojazdem zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

– Wymówki nierozsądnych kierowców są przeróżne, od niezauważenia znaku, przez parkowanie „tylko na kilka minut”, aż po kłamstwo, że czekają na właściciela karty, który wyszedł z samochodu – wyjaśnia Henryk Rusnak z chorzowskiej staży miejskiej.

Policja przypomina, że jedynym dokumentem uprawniającym osoby niepełnosprawne do parkowania na „kopertach” jest Karta Parkingowa, która wydawana jest na osobę lub placówkę.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.