5 kierowców pod wpływem i 9 kolizji. Policjanci podsumowali majówkę

Chorzowianin 2018-05-07
Długi majowy weekend za nami. W tym czasie nad bezpieczeństwem na chorzowskich drogach czuwało 150 policjantów. Od piątku do środy, odnotowali jedynie 9 kolizji. Mundurowi zatrzymali też 5 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.
5 kierowców pod wpływem i 9 kolizji. Policjanci podsumowali majówkę

Nad bezpieczeństwem kierujących jak i innych użytkowników dróg w Chorzowie czuwało 150 policjantów. | fot. KMP Chorzów

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki.

– Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.00. Na trasach wylotowych a także na terenie naszego miasta można było spotkać więcej patroli – opowiada asp. Sebastian Imiołczyk, rzecznik prasowy chorzowskiej policji.

Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Nad bezpieczeństwem kierujących jak i innych użytkowników dróg w Chorzowie czuwało 150 policjantów.  

– Dzięki wytężonej pracy mundurowych  można powiedzieć, że był to bezpieczny weekend. Na drogach naszego miasta nie doszło do żadnego wypadku, odnotowaliśmy jedynie 9 kolizji – podsumowuje oficer prasowy.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.