3056 biegaczy na Stadionie Śląskim!

Chorzowianin 2018-03-12 | Komentarzy: 0
Rekord frekwencji z 2016 roku został pobity z hukiem. Finisz na niebieskiej bieżni Stadionu Śląskiego był dla uczestników niedzielnych zawodów niesamowitym przeżyciem.

Bieg Wiosenny - na dystansie 10 kilometrów - odbywa się w Parku Śląskim od kilku lat. Ta edycja była jednak wyjątkowa. Po raz pierwszy biegacze finiszowali na Stadionie Śląskim. Nic więc dziwnego, że zanotowano niesamowity rekord frekwencji.

Niedzielne zawody ukończyło 3056 biegaczy, co oznacza poprawienie dotychczasowego rekordu (1469 zawodników w 2016 r.) aż o… 108 procent!

Bieg był wiosennym nie tylko z nazwy - dopisała pogoda. Można było wreszcie zapomnieć o mrozach i cieszyć się temperaturą sięgającą kilkunastu stopni.

Najszybciej nową trasę (jedna pętla) pokonał Andrzej Nowak (Cross Box Evolution). Sosnowiczanin uzyskał wynik 33:03. To jego drugie zwycięstwo w Biegu Wiosennym (poprzednio w 2016 r.). - Trasę spokojnie można zaliczyć do górskich. Było ciężko, bo kilometry w górę wybijają troszkę z rytmu. Pogoda była idealna. Cały czas biegłem w zasadzie sam. Meta na stadionie? Niesamowita. Nie mam takiej siły, żeby przyśpieszać, ale doping bardzo się niesie. Słyszałam go już z daleka - mówił Nowak (cytat za stroną parkslaski.pl).

Wśród pań zwyciężyła Karolina Giza z Krakowa, reprezentująca klub TS Wieliczanka Wieliczka. - Trasa była zdecydowanie ciekawsza niż we wcześniejszych edycjach. Raczej nie na życiówkę. Świetny pomysł z metą na stadionie - komentowała Karolina Giza.

Bieg ukończyło ponad 200 chorzowian. Najlepsze rezultaty zanotowali: Jacek Wojna (37:29, 50. miejsce) oraz Beata Wrońska (43:39, 20. miejsce wśród pań).

Stadion Śląski zadziałał jak magnes. Biegacze bardzo chwalili to rozwiązanie i liczyli, że w przyszłym roku także będą mieli okazję do finiszu w tym samym miejscu.

Przed zawodami na Polach Marsowych odbyły się biegi dla dzieci, w których wzięło udział ponad 300 młodych zawodników.

Bieg Wiosenny zorganizował Park Śląski, a w gronie partnerów byli m.in.: Stadion Śląski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia czy Miasto Chorzów.