300 złotych na Dobry Start

Chorzowianin 2018-07-03 | Komentarzy: 0
1 lipca ruszył nabór do programu „Dobry Start”, w ramach którego rodzice i opiekunowie uczniów dostaną 300 zł na szkolną wyprawkę. Chorzowianie przesłali już ponad 600 podań.
300 złotych na Dobry Start

W ramach programu rodzice i opiekunowie uczniów dostaną 300 zł na szkolną wyprawkę. W Chorzowie dodatkowe świadczenie obejmie ok. 15 tysięcy dzieci.

Wnioski można składać do końca listopada, jednak nie warto czekać na ostatnią chwilę - złożenie kompletnego wniosku do końca sierpnia, to gwarancja wypłaty świadczenia do 30 września.

Wnioski o wypłatę świadczenia można składać poprzez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej empatia.mrpips.gov (portal Emp@tia) oraz za pośrednictwem internetowego konta bankowego, a od 1 sierpnia także droga tradycyjną.

Chorzowianie wnioski w formie papierowej będą mogli składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chorzowie, przy ul. Kruszcowej 22, w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego tj. w miejscu składania wniosków na świadczenia „Rodzina 500+”, a także w Miejskim Domu Kultury Batory, przy ul. Stefana Batorego 6 oraz w Centrum Integracji Społecznej przy ul. 3 Maja 18.

Świadczenie to przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego przez dziecko lub osobę uczącą się do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku legitymowania się orzeczeniem o niepełnosprawności do ukończenia 24. roku życia.

Szczegółowe informacje, dotyczące zasad korzystania ze świadczenia wraz z formularzem wniosku, dostępne są na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.