3 miasta, 2 szyby. Zapisy na ten bieg jeszcze trwają

Chorzowianin 2018-10-29 | Komentarzy: 0
W najbliższą niedzielę można pokonać 15-kilometrową trasę przebiegającą przez poprzemysłowe tereny śląskich miast. Są jeszcze wolne miejsca.
3 miasta, 2 szyby. Zapisy na ten bieg  jeszcze trwają

Bieg Dwóch Szybów to impreza biegowa organizowana corocznie od 2014 roku przez Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu”.  Limit zawodników wynosi 500 osób. Tak, jak w latach ubiegłych, tak i w tym na biegaczy czeka dystans 15 kilometrów, a trasa tradycyjnie będzie przebiegać przez tereny poprzemysłowe.

Zawodnicy wystartują spod Szybu Prezydent, postindustrialnego symbolu Chorzowa. Dalej pobiegną w kierunku centrum Chorzowa, skąd przez ul. Wolności dotrą do Świętochłowic, a następnie udają się na ścieżki leśne w okolicy Góry Hugona. Stamtąd trasa doprowadzi biegaczy pod drugi z dwóch szybów – Nowy Wirek II w Rudzie Śląskiej, spod którego roztacza się piękny widok na południowo-zachodnią część Górnego Śląska. Następnie na zawodników czeka kilka wzniesień i zbiegów na terenie „Hugobergu”, po pokonaniu których wrócą oni z powrotem pod Szyb Prezydent.

Limit czasowy: 135 minut. Opłata startowa: 45 zł. Zapisy poprzez formularz dostępny na stronie - kliknij

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.