15 milionów na ekologiczne rozwiązania

Chorzowianin 2017-02-16 | Komentarzy: 0
Chorzów otrzymał ponad 15 milionów zł dofinansowania na proekologiczne działania ograniczające niską emisję.
15 milionów na ekologiczne rozwiązania

Budynek siedziby Straży Miejskiej jest jednym z trzech obiektów dofinansowanych z UE | fot. Wojciech Zawadzki

Trzy inwestycje, które załapały się na zastrzyk gotówki z Unii Europejskiej to: kompleksowa termomodernizacja wraz z wymianą źródła ciepła w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Sobieskiego, projekt termomodernizacji oraz docieplenie ścian i dachu Gimnazjum nr 4 przy ul. Śląskiej oraz kompleksowa termomodernizacja wraz z instalacją wentylacji w  Zespole Szkół Sportowych nr 1 przy ul. Ryszki.

– Nowoczesne rozwiązania, na które otrzymaliśmy dofinansowanie są nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne. Zmniejszenie zużycia energii w dużych budynkach oznacza realne oszczędności w budżecie miasta – wyjaśnia Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa ds. technicznych i eozwoju.

Dofinansowanie zostanie przyznane miastu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 (Oś Priorytetowa: 4. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka nieskoemisyjna). Dokładna kwota dofinansowania na wszystkie trzy inwestycje to 15 125 751, 32 zł.

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.