100 metrów na stulecie odzyskania niepodległości

Chorzowianin 2018-11-06 | Komentarzy: 0
Na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy odbył się symboliczny bieg. Uczestnicy mieli do pokonania 100 metrów - na cześć stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
100 metrów na stulecie odzyskania niepodległości

W biegu na 100 m mógł sprawdzić się każdy - bez względu na wiek | Fot. Adrian Ślązok

Narodowe Święto Niepodległości - obchodzone 11 listopada - ma w tym roku wyjątkowy wymiar. Polacy świętować będą stulecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji w całym kraju odbywa się wiele imprez kulturalnych czy sportowych.

Jedną z nich był bieg na 100 m - na stulecie odzyskania niepodległości, który 3 listopada zorganizowany został na stadionie przy ul. Lompy.

- Mimo niesprzyjającej pogody, mżawki, w imprezie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Byli nasi lekkoatleci, a także zawodnicy z sekcji sztuk walki pana Stanisława Zawady. Najważniejsze, że uczciliśmy godnie stulecie niepodległości - mówi prezes TS AKS Chorzów Ryszard Mateusiak.

Można było pobiec z flagą, można było także pokonać dystans wielokrotnie. Zawodnicy startowali w grupach liczących od kilku do dziesięciu osób. Prowadzony był profesjonalny pomiar czasu. Najszybciej "setkę" przebiegł Julian Isztok (11,77 s) z sekcji sztuk walki (Chi ryu aiki jitsu) TS AKS.

Z dystansem zmierzył się także Ryszard Mateusiak. - Pozwoliłem sobie przebiec 100 metrów - najpierw na próbę, poźniej drugi raz. Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze się czułem. Brakuje mi chyba tego - uśmiechnął się prezes chorzowskiego klubu.

 

(fab)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.